Skocz do zawartości

Brak pvp


cypi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam serwer spigot, i zawsze można było się klepać a od jakiegoś czasu nawet mobów / zwierząt nie da się bić. Kiedyś też miałem z tym problem, ale pogrzebałem w multiverse i world guard i było wszystko dobrze. Jest to bardzo uciążliwe przy budowaniu na creative, nie wiem co jest teraz przyczyną. Jak to naprawić? 

Pluginy: image.thumb.png.8184073fbe288eeffd5bc3f192384529.png

Za każde odp dzięki :) 

Edytowane przez cypi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w server.properties czy masz pvp=true (20 linijka)

Albo usuń pluginy które w jakiś sposób ingerują w PVP. np. ten Better_Combat i sprawdzaj po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak naprawdę powiedzieć, bo masz od groma tych pluginów. Najłatwiej byłoby usuwać po kolei każdy i sprawdzać, czy to on blokuje. Inaczej będziesz szukał wiekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radziora1337 napisał:

Sprawdź w server.properties czy masz pvp=true (20 linijka)

Albo usuń pluginy które w jakiś sposób ingerują w PVP. np. ten Better_Combat i sprawdzaj po kolei.

Mam pvp=true (ale spróbuje zmienić na false i potem na true)

A z pvp to tylko ten Better_Combat ale on na serwie jest z 2tg i jak już był to działało wszystko git.

Edytowane przez cypi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateulusz napisał:

Ciężko tak naprawdę powiedzieć, bo masz od groma tych pluginów. Najłatwiej byłoby usuwać po kolei każdy i sprawdzać, czy to on blokuje. Inaczej będziesz szukał wiekami.

Jeśli nic innego nie da rady to będę musiał tak zrobić XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cypi napisał:

Jeśli nic innego nie da rady to będę musiał tak zrobić XD 

Albo możesz też spróbować usunąć te najnowsze pluginy które wrzuciłeś przed tym jak sie to popsuło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, tylko wsm nic większego nie pobierałem oprócz LuckPerms i PlaceHolderAPI, więc nie wiem czy to przyczyna pluginu ale czego innego jak pluginu XD

Jeszcze dodam że gdy wyłączyłem pvp (pvp=false) to jest identycznie jak było.

A jak jeszcze teraz włączyłem pvp to także się nic nie zmieniło XD

Edytowane przez cypi
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy usunę config.yml z essentials (bo na necie niektórzy pisali żeby to zrobić) to ten plik mi się przywróci nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przejrzałem wszystkie pluginy które były pobrane mniej więcej jak to pvp się zepsuło i są to jumppads, icjukebox, Mycmd, Scoreboard, Multiverse-inventory i LuckPerms, któryś z nich wyłącza to pvp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być dosłownie, każdy z nich, który szczególnie jeśli jest jakiś outdated, albo jest źle skonfigurowany. Radze zrobić backupa i zreinstalować serwer zostawiajac tylko najwazniejsze pluginy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gulisxd13 napisał:

może to być dosłownie, każdy z nich, który szczególnie jeśli jest jakiś outdated, albo jest źle skonfigurowany. Radze zrobić backupa i zreinstalować serwer zostawiajac tylko najwazniejsze pluginy.

 

Spróbuje pozapisywać config.yml w notatniku na pulpicie XD z większości pluginów i jeszcze raz je zainstalować, a jak to nie pomoże to po prostu pousuwam większość i pobiorę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Miałem też taki problem po dodaniu pluginu Essentials. Nikt nic nie mógł niszczyć, budować, otwierać, bić, itp. Było trzeba wywalić plugin. Może to też byc przez permisje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KCplayer2006 napisał:

Miałem też taki problem po dodaniu pluginu Essentials. Nikt nic nie mógł niszczyć, budować, otwierać, bić, itp. Było trzeba wywalić plugin. Może to też byc przez permisje.

Polecam ci na przyszłość, za nim spróbujesz cokolwiek zrobić trzeba ten plugin całkowicie skonfigurować. Przykładowo w essentials istnieje funkcja całkowitego wyłączenia wielu funkcji w zakładkach EssentialsProtect oraz EssentialsAntiBuild.
 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KCplayer2006 napisał:

Miałem też taki problem po dodaniu pluginu Essentials. Nikt nic nie mógł niszczyć, budować, otwierać, bić, itp. Było trzeba wywalić plugin. Może to też byc przez permisje.

Mi się wydaje że to nie sprawa essentials, bo jak serwer tylko zrobiłem to od razu pobrałem essentials i działało git. A jeśli chodzi o permisje to jest jakaś permisja na bicie się? XD

Edytowane przez cypi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 3/2/2021 o 7:48 PM, cypi napisał:

Mi się wydaje że to nie sprawa essentials, bo jak serwer tylko zrobiłem to od razu pobrałem essentials i działało git. A jeśli chodzi o permisje to jest jakaś permisja na bicie się? XD

a masz essentials-antibuild albo essentials-deop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, pol1232 napisał:

a masz essentials-antibuild albo essentials-deop?

Mam te pluginy co są tutaj:

W dniu 1/22/2021 o 10:07 PM, cypi napisał:

image.thumb.png.8184073fbe288eeffd5bc3f192384529.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś na rzeczy może być z Better_Combat. Polecam ci usunąć PowerRanks lub LuckPerms, bo to są dwa pluginy na rangi i to też może być jakiś problem z gryzieniem się.

 

Wstawiłem Ci jeszcze plugin, na bicie się tak jak na 1.8 

OldCombatMechanics.jar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze ten plugin na PvP (better_combat) i szczerze mówiąc, polecam Ci poszukać jakiegoś innego pluginu na PvP 1.9+

Myślę, że to może być problem z pluginem, lub źle nadanymi permisjami, choć w to drugie wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Trolek_Bartu napisał:

Myślę, że coś na rzeczy może być z Better_Combat. Polecam ci usunąć PowerRanks lub LuckPerms, bo to są dwa pluginy na rangi i to też może być jakiś problem z gryzieniem się.

 

Wstawiłem Ci jeszcze plugin, na bicie się tak jak na 1.8 

OldCombatMechanics.jar 224.06 kB · 0 pobrań

Dzięki za plugin, potem go przetestuje.

Myślę że to jest wina jakiegoś pluginu, np. wymaga nadania permisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cypi napisał:

Dzięki za plugin, potem go przetestuje.

Myślę że to jest wina jakiegoś pluginu, np. wymaga nadania permisji.

To wejdź sobie np. LuckPerms i pododawaj permisje od pluginu better_combat. Jak to nie pójdzie, to najwyżej wyślesz mi paczkę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...